Bezpieczne badanie rezonansem magnetycznym

rezonans warszawa

Nowoczesne obrazowanie pozwala lekarzom w niezwykle skuteczny sposób ocenić stan wewnętrznych organów, a także wykryć ewentualne nieprawidłowości, które mogą wiązać się z urazem lub stanem chorobowym. Wszystko to zapewnia rezonans magnetyczny. Niektórzy pacjenci zastanawiają się jednak, czy takie badanie jest bezpieczne?

Warto natychmiast rozwiązać te wątpliwości i podkreślić, że rezonans nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia. Wręcz przeciwnie. Dzięki możliwościom, jakie zapewnia, jest w stanie życie uratować. Daje bowiem szansę na postawienie właściwej diagnozy, a także szybkie rozpoczęcie procesu leczenia.

Bez względu na to, czy wykonujemy rezonans magnetyczny kolana, głowy, brzucha czy kręgosłupa, nie musimy martwić się wpływem szkodliwego promieniowania, znanego przede wszystkim z tomografii komputerowej. Badanie rezonansem w żaden sposób nie wpływa na kondycję organów wewnętrznych, dlatego może być wykonywane wielokrotnie.

Sam przebieg obrazowania również nie stwarza większych problemów. Zwłaszcza gdy zdecydujemy się na skorzystanie z usług klinik gwarantujących dostęp do nowoczesnych aparatów, wyróżniających się specjalnie dostosowaną budową. Zapewniają one szybsze i cichsze działanie, natomiast większe otwory nie powodują lęku u klaustrofobików.

Rezonans magnetyczny prywatnie – dlaczego warto?

Nie da się ukryć, że dostęp do najlepszych sprzętów zapewniają przede wszystkim kliniki prywatne. Co równie istotne, nie wymagają one tak długiego oczekiwania w kolejkach, jak ma to miejsce w przypadku publicznej służby zdrowia.

Wszystko to sprawia, że warto skorzystać z ich oferty. Zwłaszcza mając na uwadze to, jak skuteczna i jak bezpieczna jest ta metoda obrazowania. Na koniec wspomnieć należy jeszcze rezonans z kontrastem, do którego kwalifikują się osoby bez poważnych problemów z pracą nerek. Jeśli jest inaczej, należy skonsultować się z lekarzem, który zadecyduje, czy badanie może zostać przeprowadzone czy może potrzebna będzie realizacja innych metod.

Dodaj komentarz