Ile kosztuje porada prawna u adwokata?

Ile kosztuje porada prawna u adwokata

Koszt pracy adwokata najczęściej rozliczany jest na dwa sposoby. Cenniki popularnych adwokatów uwzględniają koszty przygotowywania pism sądowych, a także porad prawnych w zależności od typu sprawy oraz poziomu jej skomplikowania. Wybór właściwego systemu rozliczeń z kancelarią prawną to kluczowa kwestia, która pozwoli na wstępną ocenę kosztów całkowitych współpracy podczas np. skomplikowanej sprawy rozwodowej z orzecznictwem o winie jednej ze stron.

Porada prawna u adwokata w Kielcach – jakie są ceny?

Bardzo dobry system rozliczeń z adwokatem za jego pracę to taki, który zależny jest od zakresu wykonywanych działań oraz stopnia skomplikowania sprawy, z jaką przychodzi klient. Ciekawą metodę rozliczeń ma kancelaria prawna adwokat-kcw.pl w Kielcach. W tym przypadku dostępne są dwa rozwiązania dotyczące rozliczeń, a mianowicie:

  • wynagrodzenie ryczałtowe, czyli honorarium dla adwokata jest ustalane na podstawie wykonywanych przez niego czynności,
  • wynagrodzenie godzinowe – tutaj adwokat z góry ustala stawkę godzinową za swoją pracę nad sprawą, gdzie finalnie przekazuje klientowi informacje o liczbie spędzonych godzin podczas rozpatrywania konkretnej sprawy.

To dobre formy rozliczeń, które pozwalają uniknąć niedomówień oraz w pełni zadowolić klienta korzystającego z usług adwokata w Kielcach i nie tylko. Średnie ceny zwykłych porad prawych przez kancelarię o ugruntowanej pozycji na rynku oscylują w granicy od 200 do 500 złotych. Adwokaci najczęściej nie ustalają tzw. sztywnych widełek wynagrodzenia, gdyż każda sprawa jest inna i wymaga odmiennego zaangażowania przez prawnika. Warto dodać, że godzina pracy renomowanych kancelarii adwokackich może sięgać nawet do 1000 złotych, a nawet więcej. Sama porada prawna w zakresie spraw rozwodowych, spadkowych lub w zakresie opieki nad dziećmi nie powinna być droższa, niż kilkaset złotych za kompleksowe rozpoznanie i przedstawienie dostępnych opcji.

Od czego zależą koszty porad prawnych – jakie wynagrodzenie pobiera adwokat?

Dobry adwokat podczas pierwszego kontaktu z klientem zawsze wycenia usługę porady prawnej na podstawie kilku czynników, a mianowicie:

  • zakresu obowiązków związanych ze sprawą,
  • stopnia skomplikowania problemu,
  • czasu poświęconego na rozpatrzenie sprawy i udzielenie porady,
  • innych, indywidualnych czynników.

Decydując się na poradę prawną u adwokata w Kielcach zawsze warto na wstępie zapytać o ceny usług, by mieć wstępne rozeznanie w kwestii kosztów. Warto też dodać, że w razie nawiązania dłuższej współpracy adwokat najczęściej wlicza poradę prawną w cenę całkowitej usługi np. reprezentowania interesów klienta przed sądem.

Dodaj komentarz