Jak przygotowywać w domu więcej zdrowej żywności?

suszarka do owoców i warzyw

Czas przejąć kontrolę nad tym, co trafia do Twojego jedzenia i do… ciała. Przygotowanie zdrowego domowego jedzenia nie musi być trudne, a proste urządzenia takie jak suszarka do owoców mogą wnieść ogromną różnicę do codziennej rutyny. Małe zmiany mogą mieć ogromny wpływ na zdrowie serca, jak i całego organizmu. Z biegiem czasu zmiany te staną się łatwiejsze i będą pasować do Twojej codzienności. Czytaj dalej i zainspiruj się.

Zacznij planować naprzód  i miej pod ręką wszystko, co potrzebne

Nie musisz spędzać godzin w kuchni, aby przygotować zdrowy posiłek. Planowanie posiłków to prosty sposób na zaoszczędzenie czasu i wysiłku, podobnie jak posiadanie takich urządzeń jak szybkowar elektryczny, czy frytkownica beztłuszczowa może sporo ułatwić. Jednak przede wszystkim zacznij od planu. Warzywa możesz pokroić poprzedniej nocy i przechować je w lodówce lub ugotować coś do wykorzystania następnego wieczoru (np. sos do makaronu).

Kolejna sprawa – zaangażuj całą rodzinę. Niech każdy wie, jak samodzielnie przygotować świeży olej, albo do czego służy butelka z filtrem. Pomocne może być zaangażowanie rodziny w planowanie i przygotowywanie posiłków.

Kupuj z listą i z… głową!

Upewnij się, że zdrowe składniki są zawsze pod ręką w domu, robiąc zakupy z listą. Skupienie się na tym, czego potrzebujesz, może również zaoszczędzić czas w supermarkecie. Starsze dzieci mogą pomóc, zapisując składniki z wybranych przepisów.

Pamiętaj też, że przygotowanie dużej porcji jednego dania jest bardziej wydajne niż gotowanie każdej nocy. Wybierz posiłek, który można zapakować osobno i zamrozić. W sieci internetowej znajdziesz bez najmniejszego problemu różne przepisy na potrawy nadające się do zamrażania – to świetne opcje, które można wykorzystać, gdy brakuje czasu.

Nade wszystko warto pamiętać, że jedzenie w domu pozwala na małe zmiany, które razem dają dużą różnicę. Posiadanie wyżej wymienionych urządzeń w kuchni oraz zdrowych produktów w spiżarni, lodówce lub zamrażarce oznacza, że będziesz mieć w swoim domu wszystko, czego potrzebujesz do zdrowych posiłków.

Dodaj komentarz