Światowy Dzień Uśmiechu 2021 – co zrobić, by uśmiechać się częściej?

Światowy dzień uśmiechu 2021

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzimy 1 października 2021. Jest święto, które ma nam przypominać o tym jak ważny jest uśmiech na co dzień. Trudno wyobrazić sobie życie ludzkie bez radości. Zawsze chcemy, aby nasi bliscy byli szczęśliwi i sobie życzymy szczęścia. Radość i szczęście są nieodzownie związane z uśmiechem. Różne rzeczy, sytuacje lub emocje wywołują uśmiech na twarzy. Czasami jest to wzruszenie, czasami kupno nowej rzeczy, bardzo często też radość innych, która nam się udziela. Co zrobić, abyśmy my i nasze dzieci uśmiechali się częściej?

Światowy Dzień Uśmiechu 2021

Poznaj 6 gier, które rozbawią dzieci

Radość naszych dzieci wywołuje uśmiech nie tylko na ich twarzach, ale również na naszych. Co możemy zrobić, żeby wspólnie się dobrze bawić. Jak wiadomo śmiech, to zdrowie, więc śmiejmy się jak najczęściej!

Przedstawiamy pomysły na wspólne gry i zabawy, które rozśmieszą nawet największych twardzieli:

1. Kalambury

To zabawa zawsze wywołuje salwy śmiechu u całej rodziny. Ile razy patrzyliście jak ktoś całym sobą chce pokazać jakieś słowo, lub film i kompletnie nie wiedzieliście, o co im chodzi? Śmieszne wyginanie się w różne strony wygląda naprawdę zabawnie.

2. Bal Przebierańców

To jest temat do wielu wspaniałych zabaw – prawdziwe pole do popisu dla naszej wyobraźni. Możemy przebadać się za piratów, lekarzy, ufoludków czy na przykład zęba, żeby świętować Światowy Dzień Uśmiechu 2021. Pomysły są nieskończone – a zabawa i śmiech gwarantowane!

3. Makijaż zrobiony pastą do zębów i farbkami do ciała

Do śmiesznych przeprań możemy dołączyć zabawny makijaż – na przykład namalować pastą do zębów śmieszne wąsy – to rozśmieszy każde dziecko. Można też pomalować twarz farbkami do ciała, zmieniając się w tygrysa lub małego diabełka.

4. Zabawa w twister

To kolejny gwarantowany rozweselasz. Ta gra ruchowa polega na umieszczanie dłoni lub stóp na wskazanym przez sędziego miejscu na macie, na której są namalowane kolorowe kółka. W miarę postępowania gry wszyscy przyjmują coraz śmieszniejsze pozycje i z czasem nie można już utrzymać równowagi.

5. Piniata

Piniata to jest najczęściej wypełniona słodyczami lub innymi skarbami – jest zawieszona pod sufitem lub na gałęzi w ogrodzie. Zabawa polega strąceniu jej lub bądź rozbiciu i również na zebraniu jak największej ilości schowanych w niej smakołyków.

6. Zabawa w lustrzane odbicia

To niezwykle rozśmieszająca zabawa, która gwarantuje wspaniałą zabawę. Polega tym, że stajemy naprzeciwko siebie, twarzą w twarz z drugą osobą. Wtedy jedna z nich pokazuje śmieszną minę, a zadaniem drugiej osoby jest jej odtworzenie. Im zabawniejsza mina, tym lepiej. Będziecie się ze swoich min do rozpuku. I nie ma tu znaczenia, czy uda się idealnie odtworzyć minę osoby, z którą gramy, ale dobra zabawa i ból policzków i brzucha ze śmiechu będzie gwarantowany.

Dodaj komentarz