Czy rezonans magnetyczny to bezpieczne badanie dla pacjenta?

rezonans magnetyczny warszawa

Profesjonalna diagnostyka medyczna to jedna z najważniejszych potrzeb zgłaszana przez pacjentów w kraju, ponieważ większość ludzi nie chce czekać, aż choroba postąpi na tyle, że nie będzie się dało przeprowadzić skutecznego leczenia. Rezonans magnetyczny w Warszawie – https://mridiagnostyka.pl/ to jeden z ciekawszych kierunków diagnostycznych, ale czy faktycznie bezpieczny i bezpieczny dla pacjenta? Jak przygotować się do rezonansu magnetycznego, na jakie obszary ciała działa, czy kontrast to przydatne rozwiązanie w takim rodzaju diagnostyki? Poniżej poznasz odpowiedzi na wskazane pytania.

O co chodzi w rezonansie magnetycznym?

Możesz postawić na rezonans z kontrastem, czyli substancją uzupełniającą wgląd w ludzki organizm, do tego całkowicie bezpieczną, o zerowej toksyczności. Kontrast pozwala radiologowi na szczegółowe określenie zmian chorobowych i na przekazanie pacjentowi jasnej informacji o dalszym leczeniu. Bezpieczeństwo rezonansu magnetycznego zależy w dużym stopniu od przygotowania pacjenta i od współpracy z lekarzem prowadzącym, z reguły radiologiem. Na badaniu nie możesz mieć ze sobą żadnych metalowych przedmiotów, ale i urządzeń, chociażby wrażliwego na pole magnetyczne rozrusznika serca, innego sprzętu medycznego o podobnej strukturze. Odpada też biżuteria. Rezonans magnetyczny (nowe urządzenie) to nie tylko ciekawa metoda diagnostyczna, ale okazja do monitorowania realnego postępu terapii, np. przy poważnych chorobach w stylu stwardnienia rozsianego i nowotworów. Rezonans mózgu, czyli niezwykle wrażliwej strefy uważa się za całkowicie bezinwazyjny i bardzo komfortowy dla pacjenta, który po prostu leży wygodnie na stole i obraca się w cylindrze. Pole magnetyczne współpracujące z falami radiowymi wytwarza następnie niezwykle szczegółowy obraz narządów i nie pozostawia żadnych wątpliwości, co do rozwoju choroby.

Dlaczego warto przemyśleć rezonans magnetyczny?

To nie tylko wyspecjalizowana diagnostyka, ale okazja do monitorowania postępów w leczeniu trudniejszych schorzeń. MRI, co prawda wymaga pewnego przygotowania i do pola magnetycznego nie dopuszcza się metalowych przedmiotów, biżuterii, wrażliwych urządzeń, niektórych rozruszników serca, ale przeciwwskazania ocenisz już z lekarzem prowadzącym.

Dodaj komentarz