Jakim narzędziem ściągać podkładki pod tablice rejestracyjne?

Podkładki pod tablice rejestracyjne

Nie, ten artykuł nie jest żartem. To narzędzie przyda się każdemu, kto potrzebuje pomocy w szybkim demontażu tablic rejestracyjnych. Trzeba to zrobić np. w momencie przerejestrowania auta. A więc, jak zdjąć tablice rejestracyjne? Czy jest to trudne i jakie narzędzia będą ci potrzebne? Przekonaj się!

Pamiętaj, by nie robić tego na ostatnią chwilę tuż przed wydziałem komunikacji. Musisz wiedzieć, jak zdjąć tablice rejestracyjne, już wcześniej. Ale skoro czytasz ten artykuł, to ten problem masz już z głowy! Przećwicz zakładanie i ściąganie tablic rejestracyjnych w garażu czy na parkingu! Unikniesz stresu lub ewentualnego uszkodzenia tablicy, podkładki pod tablice rejestracyjne czy samochodu.

Jak zamontować nową tablice rejestracyjną?

Bardzo ważny jest montaż ramki do tablic rejestracyjnych, bo jeśli zrobimy to źle, bardzo szybko zgubimy obudowy, a co za tym idzie także same tablice. Ponowne wydanie kopii numerów rejestracyjnych to spory koszt dla kierowcy, a jeśli na swojej drodze spotkamy patrol policji, możemy otrzymać mandat karny za ich brak. W Polsce to niedozwolone, aby jeździć bez oznakowania samochodu.

Problemy ze zdjęciem tablic

Trudniej może się zrobić, gdy zatrzaski w dolnej listwie za nich nie chcą odejść. Pamiętaj, by ich nie ciągnąć na siłę! Jeśli je uszkodzisz, to nowa tablica rejestracyjna nie będzie miała na czym się podeprzeć. Dlatego przyda ci się płaski śrubokręt, którym podważysz ten element. Wtedy całość powinna pójść o wiele łatwiej. Warto nadmienić, że przednia tablica może ci sprawić nieco więcej problemów od tej, zamontowanej z tyłu.

Podkładki pod tablice rejestracyjne INWEN w niezwykle pewny sposób mocują tablice, zostały wielokrotnie przetestowane. Dzięki systemowi zatrzasków tablica rejestracyjna nie wypada z ramki podczas dużych prędkości, ani na wertepach. Tablica nie wpada w drgania, np. przy jeździe po bezdrożach lub zamykaniu bagażnika.

Utrata tablicy (tablic) oznacza przy tym dalsze komplikacje. Najważniejsza – eliminuje samochód z ruchu. W razie kontroli, mundurowy ma podstawę do zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Może też wystawić mandat w wysokości od 20 do 500 zł. Trzeba więc wyrobić wtórniki. A to też kosztuje – przy zachowaniu dotychczasowych numerów 53 zł za jedną lub 93 zł za dwie tablice. Do tego zajmuje trochę czasu, w trakcie którego autem nie powinno się jeździć.

Zarówno montaż jak i demontaż tablic rejestracyjnych to przydatne umiejętności. Solidne mocowanie tablicy na podkładce pod tablice rejestracyjne jest kluczowe do bezpiecznego i zgodnego z prawem poruszania się po europejskich drogach.

 

Przeczytaj także: Badanie techniczne a przegląd okresowy-różnice

Dodaj komentarz