Konstrukcje stalowe

konstrukcje stalowe

Stalowe hale, kontenery, rusztowania czy stelaże to tylko niektóre z konstrukcji, które mogą być  wykonywane na specjalne zamówienia.

Te, cieszą się idealną trwałością – mogą służyć co najmniej kilkadziesiąt lat, są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, stal zaliczana jest przecież do najmocniejszych surowców, które nie ulegają zniszczeniu, są mocne, odporne na działanie czynników atmosferycznych. Właśnie dlatego konstrukcje stalowe z przeznaczeniem różnego typu są tak chętnie wybierane i stosowane.

Popularne konstrukcje stalowe

Tak naprawdę, trudno jest wymienić te, które zamawiane są najczęściej bowiem konstrukcje stalowe zazwyczaj tworzone są na specjalne, indywidualne życzenia. Oczywiście, można mówić o konstrukcjach typowych, takich jak kontenery, stróżówki czy drogowskazy i znaki. Te produkowane są w formie tradycyjnej, zgodnie z obowiązującymi normami dla elementów tego rodzaju. Nie znaczy to oczywiście, że klient nie może oczekiwać indywidualnego podejścia – na przykład wspomniana stróżówka może być dowolnie modyfikowana, zgodnie z oczekiwaniami.

Na specjalne zamówienia konstruowane są natomiast zawsze rusztowania, wzmocnienia różnego rodzaju, stężnie czy stalowe stelaże.

Warto przy tym potwierdzić, że doświadczony producent wyrobów stalowych wykona każde zlecenie i sprosta wymaganiom najbardziej wymagających klientów.

Zalety konstrukcji stalowych

Decydując się na współpracę z solidnym producentem, klient może liczyć na jakościowe wykonanie konstrukcji wszelkiego typu. Co więcej, ci najbardziej profesjonalni oferują tworzenie wyrobów ze stali własnej bądź powierzonej a na wszystko dają pełną gwarancję wraz z serwisem.

Ponadto, najlepsi producenci przyjeżdżają do klienta, tworzą indywidualny projekt i konstruują kosztorys. Po wykonaniu poszczególnych elementów możliwy jest również ich montaż.

Musimy zdać sobie sprawę, że wsparcie techniczne i gwarancja bezpieczeństwa użytkowania konstrukcji stalowych to kwestia priorytetowa.

Nie zapominajmy, że sama stal jest podstawowym surowcem, jaki wykorzystuje się w wielu gałęziach światowej gospodarki. To materiał stosowany w budownictwie, górnictwie, przemyśle maszynowym czy kolejowym. Ogromna popularność stali wynika przede wszystkim z właściwości tego surowca – można tu mówić o jej wytrzymałości, plastyczności czy sprężystości. Struktura stali jest odporna na zginanie czy rozciąganie a przy tym wszystkim, w łatwy sposób może być poddawana obróbce termicznej dla uzyskania odpowiedniego kształtu czy modelu. Istotnym jest również fakt, iż stal może przenosić duże obciążenia nawet wtedy, gry elementy stalowe nie są dużych wymiarów.

Jak widać, konstrukcje stalowe są jednymi z najlepszych, jakie obecnie stosuje się w wielu gałęziach gospodarki i przemysłu. I chociaż można też mówić o wadach surowca, takich jak na przykład duża przewodność cieplna i akustyczna, wrażliwość na działanie czynników korozyjnych, konieczność przeprowadzania okresowych przeglądów technicznych czy mała odporność na zmiany temperatury to szereg atutów z całą pewnością wpływa na tak częsty wybór stali.

Dodaj komentarz