Na jakich zasadach odbywają się castingi dla dzieci?

castingi-dla-dzieci

Jeśli chcesz aby Twoja pociecha miała szansę występować w reklamach, filmach albo polskich serialach pierwszym krokiem w spełnianiu tego marzenia powinno być zapisanie dziecka do agencji aktorskiej – na terenie całej Polski są te, które skupiają młodych aktorów, statystów czy epizodystów. Są również takie, które specjalizują się tylko w show biznesie biorąc pod uwagę właśnie najmłodszych artystów.

Zapisanie do takiej agencji jest przeważnie bezpłatne natomiast kosztem może być wykonanie sesji zdjęciowej do portfolio dziecka. Korzyścią z tego tytułu jest fakt, iż nawet jeśli nie będzie nam dane ujrzeć dziecka w produkcji, jaką jest spot reklamowy czy odcinek serialu to zostanie nam profesjonalna pamiątka w postaci zdjęć do rodzinnego albumu.

Przynależność do profesjonalnej agencji aktorskiej wiąże się z wieloma przywilejami. Przede wszystkim to one informują rodziców o terminach zbliżających się castingów, na których swoich sił może spróbować dziecko. Same castingi przypominają kilkuminutowe przesłuchania – niestety trzeba liczyć się z tym, że czasem trzeba spędzić z naszą pociechą nawet kilka godzin w kolejce zanim będzie miało ono okazję zaprezentować swoje umiejętności.

Niektórzy uznają, że już same castingi to dla dziecka ciężka praca i pozbawianie go dzieciństwa i beztroskiej zabawy. Pamiętajmy, by we wszystkim znaleźć umiar i korzystać z możliwości rozwoju jego talentu tylko wtedy jeśli syn czy córka uznaje to za świetną zabawę a nie konieczność.

Dodaj komentarz